Şampiyonlar Ligi Finali Sanal Gerçeklik İle Yayınlanacak

BT Sport, izleyicileri için Şampiyonlar Ligi finalini sanal gerçeklikle deneyimleme imkanı sunuyor. İngiliz yayın kanalı, Real Madrid ve Juventus arasında 3 Haziran’da Galler’in başkenti Cardiff şehrinde oynanacak maç öncesinde taraftarlara Google Sanal Gerçeklik gözlüklerini ücretsiz olarak dağıttı.

Sanal gerçekliğe olan ilginin ve ücretsiz dağıtılmasının da etkisiyle sadece Büyük Britanya topraklarında dağıtılan gözlüklerin tamamı tükendi. Ancak yinede tüm dünyadaki izleyicilerin bu deneyimi yaşayabilmesi için BT Sport Youtube kanalından 360° maç yayını ücretsiz olarak yayınlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan BT Sport’un Genel Müdürü Pete Oliver, maç anlarını daha yakından deneyimleme şansı veren sanal gerçekliği, izleyicilerine ücretsiz olarak test etme imkanı verdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Ayrıca iki dev kulüp Real Madrid ve Juventus arasında oynanacak mücadelenin kulüpler bazında dünyanın en büyük futbol karşılaşması olduğunu, taraftarlar ve izleyicilerin ise karşılaşmayı yayıncılığın en yenilikçi ve heyecan verici yolu olan sanal gerçeklik ile test edeceklerini ifade etti.
Karşılaşma 360° kameralar kullanılarak çekilirken, YouTube ve BT Sport Sanal Gerçeklik mobil uygulamasında yayınlanacak. Sanal Gerçeklik gözlüklerine sahip olmayan izleyiciler için ise müsabaka akıllı telefonlar üzerinden 360° video yayını ile takip edilebilecek. Ayrıca stadyumun 8 farklı konumuna yerleştirilen kameralar ile izleyiciler istedikleri görüntü açısını seçerek maçı farklı açılardan da izleme imkanı yakalayacak.

BT Sport CEO’su John Petter ise dünyada ilk kez böyle büyük bir spor organizasyonunu sanal gerçeklik ile yayınlamalarının kendileri için heyecan verici olduğunu, izleyicilerine sürükleyici bir ikinci ekran görüntüsü vereceklerini ve dolayısıyla abone sayılarını arttıracağına inanıyor.

I cover media, marketing and sponsorship news within the sports industry. This not only includes writing feature pieces with insights but also share breaking news in the sports marketing world.